fbpx

Magazyny Energii

Pomimo coraz większej świadomości ekologicznej na świecie i w Polsce, odnawialne źródła energii wciąż nie są najpopularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju. Dlaczego? Energia odnawialna jest produkowana wyłącznie wtedy, gdy jej źródło “pracuje”, czyli gdy wieje silny wiatr dla elektrowni wiatrowej lub w słoneczne dni, gdy bateria słoneczna może przez jakiś czas zasilić urządzenia. Te rozwiązania są jednak tymczasowe, ponieważ energia pozyskana z naturalnych źródeł nie jest magazynowana w dużej ilości i przechowywana tak, by zasilać sieci elektryczne. A gdyby tak magazynować energię i korzystać z niej niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych?

Rozwiązaniem są Magazyny Energii!

Najnowsze technologie, opracowane przez Euros Energy, oferują możliwość magazynowania energii w formie ciepła i chłodu, zastępując drogie i nieekologiczne akumulatory i elektrociepłownie, spalające węgiel, działaniem zgodnym z naturalnym cyklem dnia i nocy oraz pór roku. Jak to możliwe? Chłód, charakterystyczny dla nocy, nawet tych letnich, dających ulgę po upalnym dniu, możemy magazynować i oddawać w formie klimatyzacji, dzięki specjalnie opracowanej technologii Free-Cooling, stosowanej w urządzeniach opatentowanych przez Euros Energy. Zamiast kosztownej i kłopotliwej w eksploatacji klasycznej klimatyzacji, możemy zmniejszać zużycie energii w prosty i wydajny sposób.

Nowoczesne rozwiązania, opracowane przez Euros Energy, wykorzystywane w DARMOmodernizacji, to optymalna, opłacalna, wydajna i ekologiczna alternatywa dla klasycznych rozwiązań energetyki cieplnej, klimatyzacji w budynkach mieszkalnych i nie tylko.

Co Magazyny Energii dają Tobie i środowisku?

Optymalne wykorzystanie zasobów wodnych

Unikalna technologia wysokotemperaturowych pomp ciepła, opatentowana przez Euros Energy, pozwala na dostarczanie do budynków ciepłej wody użytkowej, zgodnej z wymogami eliminacji bakterii w temperaturze powyżej 70 stopni Celsjusza. System reguluje temperaturę wody w zasobniku, odzyskując nawet skroploną parę, w celu maksymalnego wykorzystania zasobu w możliwie bezstratny sposób.

Wygodny i inteligentny system

Dzięki pracy, wiedzy i zaangażowaniu ekspertów Euros Energy, powstała unikalna, hybrydowa technologia wieloźródłowych pomp ciepła, łączących w sobie funkcje pomp gruntowych i powietrznych. Wieloźródłowe pompy ciepła pozwalają ogrzewać i chłodzić pomieszczenia w zależności od zapotrzebowania, które oceniane jest przy pomocy specjalnie opracowanego systemu inteligentnego monitoringu telemetrycznego.

Mniejsze obciążenie środowiska

Magazyny Energii pozwalają ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska, dzięki uzyskaniu maksymalnej efektywności zużycia ciepła, co czyni je jednymi z najbardziej ekologicznych rozwiązań w zakresie energetyki cieplnej.

Zmniejszenie kosztów

Dzięki Magazynom Energii, straty ciepła redukowane są do minimum. Ponadto systemy wykorzystujące Magazyny Energii zasilane są układem fotowoltaicznym. Cały proces, w odróżnieniu od innych rozwiązań, nie wymaga więc zużycia prądu, co pozwala zmniejszyć koszty pracy całego systemu praktycznie do zera.

Niezależność od warunków atmosferycznych

Magazyn Energii pozwala na optymalne wykorzystywanie energii, zgromadzonej przez system fotowoltaiczny w słoneczne dni, niezależnie od aktualnej pogody. Dzięki możliwości stworzenia jej zapasu, zasilanie systemu nie wymaga bezpośredniego poboru energii.